Přihlášení závodníci

Ledová jízda

Tým tvoří 8 – 10 psů, musher a běžkař, který může být připoután k saním, nebo jet samostatně, nesmí jet skijöring.

musher

Zelenka Jindra

Jindra patří mezi domácí závodníky pořádajícího klubu. Jako jeden z mála se účastnil jednoho z nejtěžších závodů v Norsku s názvem FEMUNDLØPET na 600km. V roce 2013 dokončil také závod La Grande Odyssée ve Francii a loni jako první Čech vyrazil na závod Lekkarod ve Francii. Jindru v davu lehce najdete díky jeho výšce a také podle toho, že pořád něco jí.

lyžař

Roleček Jiří


musher

Levíček Martin

Několikanásobný účastník Ledové jízdy. Několikrát měl za běžkaře svoji ženu Helu, která již jezdí svůj tým, který také letos uvidíme na startu. Martin je pohodový musher a kamarád a jak se zdá s Katkou začínají tvořit silný závodní tým.

lyžař

Elstrová Dana

Patří k početné rodině Elstrů, kteří stáli při počátcích Ledovky. Dana patří mezi velké sportovce a pevně věříme, že se tímto první startem zapíše mezi řádné finshery závodu.

musher

Kolátor Vít

Ledovou jízdu poprvé okusil jako běžkař v roce 2009 a od roku 2012 již vede své vlastní spřežení. Letos se připravuje také na La Grande Odyssee, kde se chce co nejlépe zapsat. Víťa patří mezi naprosté pohodáře a úsměv na tváři mu snad nikdy nic nepřekazí.

lyžař

Dvořáček Jan


musher

Kobr Martin

Na trať se vrací jméno Kobr, který bude bojovat na domácím hřišti. Nejen, že je členem pořádajícího klubu, ale své psy prohání s turisty právě po tratích Ledovky. V roce 2001 dokonce skončil na bedně. Kdo si vsadí na Martina?

lyžař

Šíla Patrik

Byl servismanem biatlonového týmu a velký závodník. Nicméně jak se říká, todle se nezapomíná a tak je dobře, že se spojil s rychlým spřežením Martina Kobra, protože jedině tak si zase připomene pořádnou jízdu. A my ostatní se třeba i přiučíme, co si namazat správně pod patu :-) Jen by měl přestat jíst ty knedlíky a pít pivo :-).

musher

Holá Jana

Jana se svým týmem sibiřských husky již 5x dokončila tento nelehký závod. Profesí je veterinářka a ježdění se psy se věnuje již nespočet let. Patří k musherkám, které se pravidelně účastní longových závodů. Při jízdě se psy ji všichni známe jako pohodovou kamarádku.

lyžař

Pospíšil Zdeněk

Pro Zdeňka to bude již třetí Ledovka v roli běžkaře. Jedná se již o zkušeného borce, který nenechá parťáka ve štychu.

musher

Sochor Jiří

Kdo měl možnost jet s Jirkou Ledovku, ví jaká je to pohoda ne ve smyslu nemakat, ale bavit se. Patří mezi stálice ve startovním poli. Závod jel snad se všemi plemeny, které se kdy na závodě objevili. U Jirky není nikdy pochyb, že dorazí, což jsme měli možnost jednou vidět, kdy jeho auto i s vozíkem přitáhla jeho smečka až do prostoru startu přivázaná za přední nárazník.

lyžař

Elster Petr st.

Tak toto je opravdová legenda. Závodník, který startoval v 1. ročníku v roce 1986 a zvítězil, ba co víc svoje vítězství následně obhájil. Tenkrát to bylo s Českými horskými psy a Petr jel jako musher. Je to průkopník mushingu v Čechách, a tak doufáme, že se moc v etapách neunaví, aby nám byl večer schopen povyprávět. Pravda, za ta léta se nám natáhla vzdálenost a zvýšila rychlost a bivakování je díky novému vybavení pohodlnější než na počátku.

musher

Bílý Martin

Martin je loňský vítěz Ledové jízdy a tak bude letos obhajovat. Při jeho první účasti mu na běžkách asistoval Vít Kolátor, ale nyní budou spolu soupeřit. Patří mezi ostřílené borce a z prestižního závodu La Grande Odyssee si již jednou přivezl stříbro. Patří mezi ty, kteří vám zvednou náladu, když Vám není do zpěvu a tak se těšíme na jeho účast i letos.

lyžař

Ženíšek Michal

Michalovi byl sport psích spřežení souzen již od mala, kdy se svým tátou objížděli v malém karavanu snad všechny závody. Nicméně vyrostl v úspěšného sportovce a reprezentanta. Jeho posledním velkým úspěchem je vítězství ve Francii v závodě Trophée des Montagnes 2014. S Martinem spolu tvoří ledovkový tým již po čtvrté v řadě. Čeká je však obhajoba loňského prvenství. Povede se jim to? Kdo si na to vsadí?

musher

Kouřil Jiří

Ledovou jízdu absolvuji teprve podruhé. První může být jen jeden, tak mým cílem je, dostat se na start a dorazit do cíle s kompletní zdravou smečkou, nabytý adrenalinem, zážitky a skvělou atmosférou, která se zajisté nevztahuje na to, jaký je zrovna ročník.

lyžař

Job Rostislav


musher

Vondrák Jiří

Je nejúspěšnější účastník Ledové jízdy. Jako jediný stál na startu celkem 13x a z toho 5x na stupni nejvyšším. Jirka zná Ledovku i z pohledu běžkaře, ale to už se asi nikdy nedočkáme. Patří mezi pokořitele La Grande Odyssee, kterou v roce 2013 vyhrál. Je znám svojí jedinečnou péčí o psy.

lyžař

Chaloupský David

Dlouholetý parťák Jirky se kterým stál pokaždé na pódiu. Moc toho nenamluví, ale jede jako blesk. Letos si určitě zase neorazí, protože pojede opět na bednu.

musher

Zetková Jana

Vždy plná obav na startu (jako asi každá žena), ale na trati v pohodě. Uvidíme jak se jí bude líbit noční etapa, protože co o ní víme, tak po tmě nerada jezdí. Její vztah ke zvířatům je příkladem pro všechny i když na kanape saňový pes nepatří. Pro Janu je to již čtvrtý start na tomto závodě, takže již patří mezi ostřílené borce.

lyžař

Mastník Leoš

Po loňské úspěšné premiéře s Jirkou si to letos opět zopakuje. Holduje horské turistice a běhu. Cestování je jeho významným koníčkem.

Traper

Tým tvoří spřežení 8 psů a musher.

musher

Tomaszewski Maciek

Maciek jezdí se svými psy již od roku 1997. Má doma celkem 18 psů z toho 14 Alaskánů. Bydlí kousek od Varšavy. Loni mu „Ledovka“ ukázala jak dokáže být náročná, ale on se nevzdává a píše svojí polskou češtinou, že letos bude dobře.

musher

Levíčková Helena ing.

Pokud chcete cokoliv vědět o mushingu, zeptejte se Hely. Aktivně pomáhá začínajícím musherům a ráda poradí. Ledovku jela 4x jako lyžař společně se svým manželem Martinem. Letos již po 6-té jako musher bude patřit mezi zkušené týmy. Její ambice pro letošní ročník jak sama řekla "dojet v pohodě se spokojenými psy i běžkařem, užít si Krkonoše i bivaky".